POMAGAMY MOŁDAWSKIEJ SZKOLE

Budynki popadające w ruinę, bark pieniędzy, podstawowych materiałów dydaktycznych i nauczycieli mogących przekazać wiedzę. Dzieci pozbawione dostępu do podstawowej i niezbędnej wiedzy, nie mają szans na dobry strat w przyszłość. Tak, oto maluje się obraz mołdawskiej szkoły w miejscowości Ivancea.

W owej szkole, pomimo starań dyrekcji i nauczycieli, sytuacja jest tragiczna. Wyżej opisane problemy to jedynie wierzchołek góry lodowej. A im głębiej się zanurzymy, tym więcej ich dostrzeżemy. Podstawowym z nich, jest brak wsparcia ze strony państwa. Szkoła w Ivancei, niczym okręt otoczony przez zimne wody oceanu obojętności, tonie. Powoli opada na dno, by pogrążyć się w mroku pogardy i zapomnienia. Czy ktokolwiek wyciągnie pomocną dłoń? Być może jest jeszcze nadzieja. Być może jeszcze nie wszystko stracone. Można zalepić dziurę, przez którą zimna woda dostaje się do środka, aby uratować ów okręt i uwięzionych w nim pasażerów. Można tego dokonać, tylko ktoś musi im pomóc.

Dlatego, wraz z Marcinem Palmowskim, członkiem WOPR i IPA Zawiercie, który zainicjował tę akcję, postanowiliśmy wesprzeć dzieci i nauczycieli.

– Wysłaliśmy do Ivancei pierwszą paczkę z przyborami szkolnymi i upominkami. Jednakże na tym nie poprzestaniemy, pragniemy zrobić o wiele więcej! Szykujemy już kolejną przesyłkę. Tym razem każdy z Was może pomóc, przynosząc artykuły papiernicze i przybory szkolne do naszej siedziby. Bo chodzi o to, żeby wszyscy mieli równe szanse i swobodny dostęp do edukacji! – mówi Joanna Janik-Jaworska.

Zobacz filmik pokazujacy placówkę tutaj.

KRS 0000 332 814

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT – wpisz nr KRS: 0000 332 814 oraz w polu cel szczegółowy              "MOŁDAWIA 02";

lub

b) rozlicz się elektronicznie, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS, wystarczy wpisać powyższy cel szczegółowy